Macedonian  Линија за производство на линија, топката шекерче производствена линија, шекерче бонбони prodcution линија во Кина





Линија за производство на линија, топката шекерче производствена линија, шекерче бонбони prodcution линија во Кина
Производствена линија шекерче, производна линија на шекерче, линијата за издигнување на виножито шекерче во Кина
Ние, главно, произведуваме слатки, чоколади, прехранбени преработки и машини за пакување за глобален пазар, со ISO, CE сертификат, најдобар квалитет, најдобра услуга и конкурентна цена.
Опис од производителот

Серијата е автоматска производна линија за топчести шекерчиња со голем капацитет, кој е составен од серија ролери, јаже јаже, машината за формирање топка лизгач, тресење ладилник и пакување машина. Ги зема предностите на висока продукциска ефикасност и ниска стапка на дефекти. На шекерче пакет вклучува пресврт пакет и пакет перница тип.

КАРАКТЕРИСТИКИ

1. постојано вакуум шпорет, гарантира квалитет на шеќер маси
2. Специјална машина за формирање е подобра за централно полнење
3. капацитетот може да биде од 300 до 400 кг / час
4. Проектирана санитарна структура
5. Различни филер, јаже јаже и поранешниот работат заедно автоматски
6. Различни бонбони форма може да се направи со различни калапи
7. Подобриот ефект на ладењето е достапен од системот за конверзија и ладење
8. Шеклер може да се направи кога поранешниот шекерче е поставен наместо тврдиот бонбон.

ТЕХНИЧКИ ПАРАМЕТР
Производствен капацитет: 2,5-4 тони / 8 часа
Серија ролери Вкупна моќност: 4.75kw Тежина: 450kg Димензија: 2100 * 600 * 1150mm
Јаже сизар Вкупно моќност: 3.3kw Тежина: 430kg Димензија: 1400 * 800 * 1300mm
Машина за формирање топчести шевове Вкупно моќност: 2.2kw Тежина: 1100kg Димензија: 1500 * 1000 * 1200mm
Машини за искачување Вкупно моќност: 0.55 Тежина: 50kg Димензија: 3300 * 400 * 600mm
Седум слој тресење кулер: Вкупна моќност: 1.5kw Тежина: 400kg Димензија: 2600 * 1300 * 2200mm

Beijing Xinmei International

Website: http://www.bjxmgj.net

Add.:Rm.1802 Tower C, Qingcheng Garden, Daxing District, Beijing, China

Tel: +86 10 69222660

Mobile: +86 18513856000 (Wechat)

Email: bjxmgj_01@126.com

Contact Person: Veronica Yu (Vice President and Intl. Dept. Mngr)


北京信美国际

地址:北京市大兴区清城名苑C座1802室

电话:86 10 69222660

手机:86 185 1385 6000(微信同步)

邮箱:bjxmgj_01@126.com

联系人:于女士(副总/国际部经理)